Ekonomi

Bitcoin yükseliş trendi, teklif-ask eğriliğinin 31 ayın en yüksek seviyesine ulaşmasıyla tırmanıyor

Amberdata’nın verilerine göre, Bitcoin’inYükseliş eğilimi Perşembe günü, kripto para biriminin bir aylık ticaret çarpıklığının Nisan 2021’den bu yana görülmemiş bir seviye olan %10’un üzerine çıkmasıyla vurgulandı. Çarpıklıktaki bu artış, satın alma hakkı veren ve yükseliş eğilimini yansıtan alım opsiyonlarına olan talebin arttığını gösteriyor , satım opsiyonlarına olan talebi aşıyor.

Teklif-ask çarpıklığındaki artış, Bitcoin fiyatının spot ETF’lere ilişkin iyimserliğin etkisiyle 36.800 doları aştığı gün meydana geldi. Bu dalgalanmanın bir sonucu olarak yatırımcılar, kripto para varlıklarında ortak bir getiri yaratma stratejisi olan spot fiyatın üzerinde alım satım yapmayı bıraktılar. Bunun yerine spekülatörler, alım opsiyonlarını satın alarak kaldıraçlı yukarı yönlü risk elde etmeye çalıştı.

İlgili Makaleler

Davranıştaki bu değişiklik, piyasa yapıcıların 36.000 doların üzerinde önemli bir net kısa pozisyona sahip olmasına neden oldu. Bu pozisyonu dengelemek ve piyasa tarafsızlığına geri dönmek için piyasa yapıcıların Bitcoin satın alması ve potansiyel olarak hızlandırılmış bir yükselişi tetiklemesi bekleniyor.

İleriye baktığımızda, uzun vadeli ticaret çarpıklıkları, Bitcoin’in gücüne yönelik eğilimin iki, üç ve altı ay boyunca devam edeceğini öngörüyor. Bu iddia, Amberdata tarafından takip edilen 31 ayın en yüksek seviyesi olan %10’u aşan bir yükseliş trendiyle sonuçlanan alım opsiyonu satın alan son trader dalgasına dayanıyor. Alım seçeneklerine yönelik bu artan talep, Bitcoin’in gücünün önümüzdeki aylarda da devam edeceğini gösteriyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu