Haber

Cheesecioğlu Deresi’nde temizlik çalışmaları tamamlandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Cheesecioğlu Deresi’ndeki temizlik çalışmalarını tamamladı. Living Bay programı kapsamında 10 gün süren çalışmada 2,5 kilometrelik alanda temizlik yapılırken 2 bin 500 ton malzeme çıkarıldı.

Living Bay amacıyla birçok yatırımı projelendiren İZSU Genel Müdürlüğü, kent genelinde dere temizleme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. İzmir Körfezi’ne çıkışı olan derelerde her yıl rutin olarak yapılan çalışmalar ağırlaşıyor. Bu kapsamda Karşıyaka’nın Bostanlı Mahallesi’nde bulunan Peynircioğlu Deresi’nde de temizlik çalışması yapıldı. İZSU ekiplerinin 10 günde tamamladığı temizlik çalışmaları, dere sınırı boyunca 2,5 kilometrelik alanda devam etti. Çalışmalar sonucunda dere yatağından 2 bin 500 ton çamur ve atık madde çıkarıldı.

Dört mevsim dere temizliği

Şiddetli yağışların olduğu dönemlerde, yaz sezonunda bölgesel koku sorununun yaşanmaması için sel tedbirleri kapsamında yürütülen dere temizlik çalışmaları titizlikle devam ediyor. İZSU grupları, 103 kilometrelik dere hattındaki temizlik çalışmalarını 2023 yılının ilk 6 ayında tamamladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberaltintas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu