Haber

Elazığ’da Esnaflara Saldırılar Devam Ediyor

Bir yılda işyerleri 2’si silahlı olmak üzere 4 kez saldırıya uğrayan Elazığ’da esnaf panik ve terör yaşıyor. Olay anları güvenlik kameralarına yansırken, ortalama 100 bin lira zarar eden esnaf, terör nedeniyle müşterilerin gelmediğini, son 6 aydır hiçbir şey satamadığını söyledi.

Olay, 3 gün önce gece saatlerinde Yeni Mahalle Bölgesi Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, motosikletle gelen iki kişi, emekli astsubay Savaş Özer’e ait ikinci el eşya mağazasına pompalı tüfekle ateş etti. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, iş yerinde maddi hasar meydana geldi. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri olay yerinde inceleme yaparak şüphelilerin yakalanması için geniş çaplı çalışma başlattı. Üstelik bu saldırıların ilk olmadığı ortaya çıkarken, bir yıl içinde işyerine 2’si silahlı olmak üzere 4 kez saldırı düzenlendiği öğrenildi.

Saldırıların torununun düşmanları tarafından yapıldığını iddia eden Özer, bir yılda 100 bin liraya yakın para kaybettiklerini ve korktuklarını söyledi. Müşterilerinin artık tedirgin olduğunu ve gelmediğini belirten Özer, bu nedenle 6 aydır hiçbir şey satamadığını savundu. Yılda 4 kez dükkanının saldırıya uğradığını belirten Savaş Özer, “Torunuma kurulan komplonun ortaya çıkmasıyla hedef olmaya başladık. Torunuma iftira var. Biz bu iftirayı delilleriyle ortaya çıkardık. Gerçekler ortaya çıkınca” dedi. çıkıyor, başkalarının zararına örtbas etmeye çalışıyorlar. Bizi yıldıramayacaklar. İhbar ve şikayetlerle ilgili adli makamlara başvurduk. Gerçekler ortaya çıkana kadar devam edeceğiz. Mağduriyet yaşadık. Şu ana kadar bir yılda büyük bir kayıp. Kapı ve pencerelerin kırılması ve tabelaların yeniden yapılması nedeniyle büyük bir maddi kayıp oluştu. Çok tedirginiz. Bir de korkuyoruz. Gündüz gelmiyorlar, geliyorlar. gece gelin dükkanımıza ateş edin ve gidin. Son atış 3 gün önce pompalı tüfekle yapılmış. Polis gelip boş kovanları yerde buldu. Tutanak tutuldu ve olay yeri inceleme ekipleri geldi. Polis tarafından tutanak tutuldu. ekipler çalışmaya başladı.6 aydır mağazamızda satış yok. İnsanlar korktukları için gelmeyi bıraktılar. Bu yüzden bu kadar acı çektik. Bunu nasıl yapacağımızı bilmiyoruz. Polis ekipleri buraya gelerek delil topladı. Polis ekiplerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. “Allah hepsinden razı olsun, bize çok yardımcı oldular” dedi.

Şahısların yakalanması için çalışmalar sürüyor. – ELAZIĞ

akkushaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu